pakzy
13 بهمن 1401 - 19:31

بهره‌برداری از ۲۷ پروژه مدرسه‌سازی در اردبیل

اردبیل- همزمان با دومین روز از ایام‌الله دهه فجر و به صورت ملی و ویدئوکنفرانس ۲۷ پروژه مدرسه‌سازی نیز در استان اردبیل به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل عصر پنجشنبه در این مراسم که در اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: با دستور رئیس جمهور و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس شاهد افتتاح یک‌هزار و ۱۰۰ مدرسه و طرح آموزشی و ورزشی در جای جای کشور بودیم.

سید احد شیرین‌نژاد تصریح کرد: همزمان با افتتاح این پروژه‌ها، ۲۷ پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی نیز در استان اردبیل افتتاح شد که این واحدهای آموزشی با زیربنای ۹ هزار و ۶۴۱ متر مربع به بهره‌برداری رسید تا دانش‌آموزان تحصیل مناسب و با کیفیتی را در این مدارس داشته باشند.

وی اعتبار هزینه شده برای احداث این واحدهای آموزشی را در قالب ۵۹ کلاس درس بالغ بر ۹۱ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: علاوه بر افتتاح مدارس متعدد در شهرهای اردبیل، اصلاندوز، انگوت، بیله‌سوار، پارس‌آباد، خلخال، گرمی، مشگین‌شهر و نمین، چندین چمن مصنوعی و نمازخانه نیز به بهره‌برداری رسید.

سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل به استانداردسازی سیستم گرمایشی نیز اشاره کرد و افزود: با تلاش مؤثری که در این زمینه آغاز شده، ما موفق شدیم در سال‌جاری برای ۴۳۳ کلاس درس سیستم گرمایشی استاندارد و مناسب را مهیا کنیم.

شیرین‌نژاد اعتبار هزینه شده برای استانداردسازی سیستم گرمایشی ۱۴۱ فضای آموزشی را بالغ بر ۳۲ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: در این زمینه استان اردبیل وضعیت مطلوب و رو به جلویی را دارد و ما شاهد برچیده شدن وسایل گرمایشی غیراستاندارد از مدارس استان اردبیل هستیم.

وی آسفالت محوطه ۷۶ مدرسه، احداث سرویس‌های بهداشتی به تعداد ۳۷ مدرسه، ایزوگام پشت‌بام ۲۴۰ مدرسه را از دیگر پروژه‌های افتتاحی در این ایام اعلام کرد و گفت: در مجموع برای این پروژه‌ها بیش از یک‌هزار و ۵۷۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل ضرورت حذف مدارس کانکسی را از چرخه آموزشی استان یادآور شد و اضافه کرد: در شهرهای مختلف به ویژه مناطق عشایری و روستایی سعی بر این است تا مدارس کانکسی، سنگی و کم ایمن برچیده شده و به جای آن با مشارکت بنیاد برکت و خیرین ساخت واحدهای آموزشی را شاهد باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015639