pakzy
13 بهمن 1401 - 17:46

۶۹ پروژه ورزشی در مازندران نیمه کاره است

نکا- سرپرست ورزش و جوانان مازندران با بیان این که ۶۹ پروژه ورزشی استان نیمه کاره مانده است، گفت: در دهه فجر ۱۰ پروژه بهره برداری می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عادل عالیشان عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح سالن ورزشی چندمنظوره شهدای روستای خورشید با صرف اعتبار ۲.۲ میلیارد تومان و در زمینی به مساحت هزار متر مربع افزود: به کوری چشم دشمنان انقلاب اسلامی ویزه برنامه‌های دهه فجر امسال را باشکوه‌تر از هر سال برگزار خواهیم کرد و در این راستا ۱۰ پروژه ورزشی در استان مازندران افتتاح خواهد شد.

وی همچنین گفت: امسال در مجموع بیش از ۵ هزار برنامه فرهنگی و ورزشی را در سراسر استان برگزار خواهیم کرد و مردم ما نیز قدردان خدمات بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه ورزش و جوانان هستند.

عالیشان در جمع مسئولان شهرستان و مردم روستای خورشید بیان داشت: سرانه فضای ورزشی در روستاهای مازندران بیش از شهرهاست و اگر امروز سرانه ورزشی در سراسر استان ۱.۳ متر مربع است اما در روستاها این عدد ۱.۴ متر مربع است که نشان دهنده اهمیت رسیدگی به مناطق محروم و کمتر برخوردار است.

وی افزود؛ قبل از انقلاب ۲۴ سالن ورزشی سرپوشیده در استان داشتیم اما اکنون ۵۴۴ سالن ورزشی سرپوشیده در مازندران داریم که توسعه بسیار خوب در حوزه ورزش را نشان می‌دهد.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت: افتتاح این سالن ورزشی زیبا مبارک مردم خوب و مستعد منطقه باشد و عزم ما این است که ۶۹ پروژه نیمه تمام دیگر استان نیز در سریع‌ترین زمان به بهره برداری برسد تا کام جوانان و مردم شیرین شود.

۴۳ پروژه دهه فجر در نکا بهره برداری می‌شود

عبدالرضا بابایی فرماندار نکا نیز در مراسم افتتاح این سالن ورزشی گفت: مهمترین کار ما در کنار بهره برداری از چنین پروژه‌هایی توجه به موضوع جهاد تبیین و بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی افزود؛ در همین ایام ۴۳ پروژه با رقمی بیش از ۴۲۰ میلیارد تومان فقط در شهرستان نکا به بهره برداری خواهد رسید که کار بسیار بزرگی محسوب می‌شود.

بابایی با تقدیر و تشکر از سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران اظهار داشت؛ سامان بخشیدن پروژه‌های نیمه تمام در اولویت کارهای دولت است، چراکه معتقدیم تعدد پروژه‌ها موجب می‌شود که اعتبارات مناسبی به پروژه‌ها اختصاص نیابد و موجب فرسایش شود.

بابایی با تمجید از تلاش‌های صورت گرفته در توسعه ورزش نکا گفت: در شهرستان نکا همچنان نیازمند توجه جدی تر به موضوع ورزش هستیم اما باید به لحاظ جغرافیایی و جمعیتی و همچنین جانمایی پروژه‌ها ملاحظات را در نظر بگیریم که بودجه بیت المال به درستی هزینه شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015386