pakzy
20 بهمن 1401 - 20:09

راه آهن رشت - کاسپین تابستان ۱۴۰۲ به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار گیلان با بیان اینکه تا هفته دولت سال آینده نیز در استان پروژه‌هایی با بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری برسد، گفت: راه آهن رشت - کاسپین از جمله این پروژه‌هایی است که بر اساس قولی که به ما داده شده باید در اواخر بهار یا تابستان سال آینده به بهره‌برداری برسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از فومن، اسدالله عباسی امروز در آیین افتتاح و بهره‌برداری همزمان پروژه آبرسانی سایت گوشلوندان در شهرستان فومن اظهار کرد: در دهه فجر امسال ۱۳۰ پنل مربوط به انرژی خورشیدی هر یک با هزینه حدود ۳۰ میلیون تومان در اختیار عشایر کوچ‌نشین قرار دادیم. 

وی با اشاره به پیشرفت‌ها، توسعه، عمران و آبادانی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در گیلان افزود: تا قبل از انقلاب کمتر از ۱۰ درصد روستاهای استان برق‌دار بودند اما اکنون بیش از ۹۹.۹۷ درصد روستاهای استان از این نعمت برخوردارند که درصد اندک باقیمانده هم مناطق دارای جمعیت کمتر از ۱۰ خانوار و پراکندگی زیاد است. 

استاندار گیلان با تشریح پروژه‌های مورد بهره‌برداری در دهه فجر امسال بیان کرد: یک‌هزار و ۱۰۹ پروژه با بیش از چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان انجام و تکمیل شد ضمن اینکه در هفته دولت نیز پروژه‌هایی با حدود سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بهره برداری شده است. 

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه تا هفته دولت سال آینده نیز در استان پروژه‌هایی با بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری برسد، گفت: راه آهن رشت - کاسپین از جمله این پروژه‌هایی است که بر اساس قولی که به ما داده شده باید در اواخر بهار یا تابستان سال آینده به بهره‌برداری برسد. 

وی با اشاره به افتتاح پروژه استخر فرهنگیان استان گیلان در دهه فجر امسال تصریح کرد: این پروژه که از سال ۱۳۸۳ به علت برف سنگین دچار تخریب شده بود بیش از ۱۸ سال غیر قابل استفاده و تخریب شده ماند و بالاخره در این دولت با اختصاص اعتبار مورد نیاز از محل مصوبات سفر رئیس محترم جمهوری به بهره‌برداری رسید. 

عباسی با اشاره به افتتاح استخر ویژه دانش‌آموزان در شهرستان شفت افزود: این پروژه نیز با هفت میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری رسیده و تنها شهرستان استان است که استخر دانش‌آموزی در آن راه‌اندازی شد. 

استاندار گیلان با بیان اینکه تمام تلاش و توجه ما متکی بر فراهم کردن رفاه مردم، سلامت، مسکن و اشتغال است، گفت: این موارد از مولفه‌های اصلی کار دولت است ضمن اینکه مساله عمران و آبادانی نیز مورد توجه جدی می‌باشد. 

به گفته نماینده عالی دولت استان گیلان، دستور و تاکید رئیس جمهور بر آن است که در بخش رفاه مردم موانع را به نفع مردم برطرف کنیم، در این ارتباط هیچ بن بستی وجود ندارد، واژه‌های متاسفانه و نمی‌توانیم را به کار نمی‌بریم. تعطیلی هم در کار ما وجود ندارد. 

وی دولت سیزدهم را برگرفته از اراده مردم و نظام دانست و بیان کرد: با وحدت، اتحاد ملی و انقلابی که داریم و پیروی از ولایت فقیه که سکان‌دار شایسته عرصه نظام و حکومت اسلامی بوده، در ۲۲ بهمن به شکرانه سال‌ها ایستادگی، پایمردی و فداکاری و مقابله با دشمن و شکست آنان و پیروزی مقتدرانه نظام در همه عرصه‌ها با حضور باشکوه بار دیگر چهل و چهارمین سالگرد انقلاب را جشن می‌گیریم. 

به گزارش فارس، پروژه آبرسانی به روستاهای گوشلوندان، چیران، خداشهر و تازه‌آباد گیگاسر و ارتقای کیفی آب روستای رودپیش با مبلغ قرارداد ۳۴۷ میلیارد ریال و اعتبار عمرانی ۲۷۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید، میزان اجرا شده خط انتقال و شبکه ۳۰ کیلومتر و مقدار لوله‌گذاری کل قرارد اد ۱۳۴ کیلومتر با ۱۹۶ میلیارد ریال اعتبار انجام شد. 

یک هزار و ۸۳۷ نفر و ۶۲۹ خانوار جمعیت بهره بردار از این پروژه هستند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

منبع: فارس
شناسه خبر: 1030427