pakzy
20 بهمن 1401 - 13:09

اجرای ۲۷۵ میلیارد تومان پروژه حوزه آب در مازندران/ اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان برای فاضلاب آمل

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران با اعلام اینکه ۲۷۵ میلیارد تومان پروژه حوزه آب در دهه فجر در استان اجرا شد، گفت: ۵۰۰ میلیارد تومان سال آینده برای پیشرفت پروژه‎های فاضلاب شهر آمل از ماده ۵۶ اختصاص می‎یابد.

بهزاد برارزاده در حاشیه افتتاح پروژه‎های آب آشامیدنی در شهرستان آمل، در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب مازندران پروژه های فراوانی را افتتاح کرده که ۳۶ پروژه در هفته دولت، ۲۴ پروژه هفته دفاع مقدس و ۳۱ پروژه در دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید.

وی افزود: بیش از ۲۷۵ میلیارد تومان پروژه حوزه آب در دهه فجر انقلاب اسلامی اجرایی شد همچنین در حوزه فاضلاب هم ۳۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان افتتاح شد.

برارزاده با اعلام تخصیص اعتبار در دولت سیزدهم از محل تنش آبی، محرومیت زدایی، کمک‎های خیران و اعتبارات استانی با پیگیری استاندار مازندران از محل اعتبارات ملی، تصریح کرد: پنج پروژه کلنگ زنی هم دهه فجر انقلاب اسلامی در مازندران افتتاح می‌شود همچنین ۶۳۰ پروژه سال جاری از محل اعتبارات تعریف کرده و خدمات لازم در روزهای مختلف ارائه می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران با بیان اینکه افتتاح بسیاری از پروژه های حوزه آبرسانی و فاضلاب دغدغه و آرزوی مردم بود، یادآور شد: اجرای پروژه آبرسانی داوودکلا با ۶ هزار و ۷۰۰ متر و اعتبار بیش از یک میلیارد و 750 میلیون تومان، پروژه های دیگر در روستاهای بختیارکتی، سنگچال و کلنگ زنی پروژه حفر چاه در روستای کمدره انجام شد.

وی با بیان نگاه بلند در زمینه سد هراز، منابع زیرزمینی خدمات به بیش از ۴۰۰ روستا در آمل، خاطرنشان کرد: برای بهسازی و حفر چاه در زمینه منابع زیرزمینی اقدامات لازم انجام شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران با اعلام اینکه شهرستان آمل در زمینه فاضلاب عقب‎ماندگی ذاتی و سنواتی دارد، افزود: این زمینه پیگیری‎هایی از سوی نماینده مجلس شورای اسلای انجام شد تا از محل صندوق توسعه که ۱۰ سال منتظر تخصیص اعتبار بودیم محقق شود.

وی با بیان اینکه اعتبارات به ماده ۵۶ سوق داده شد، ادامه داد: قرار است ‌مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ برای پیشرفت پروژه‎های فاضلاب شهر آمل از ماده ۵۶ اختصاص یابد.

برارزاده در مورد آخرین وضعیت فاضلاب شهر آمل یادآور شد: امیدواریم ۶۴ درصد اعتبارات از محل صندوق توسعه و ۳۶ درصد آن از طریق اعتبارات دولت محقق شود که پیگیری آن هستیم.

پایان پیام/۸۶۰۱۲/ج

منبع: فارس
شناسه خبر: 1029453