pakzy
19 بهمن 1401 - 17:59

زمینه پرورش و تولید «آرتمیا» در هندیجان وجود دارد

هندیجان- رئیس گروه پرورش ماهی در قفس شیلات خوزستان گفت: ظرفیت پرورش و تولید آرتمیا در شهرستان هندیجان شناسایی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، کامبیز شهنی عباس زاده بعد از ظهر امروز چهارشنبه در کارگاه آموزشی یک روزه تولید و پرورش آرتمیا به برخی ویژگی‌های زیست شناسی این موجود زنده اشاره کرد و گفت: آرتمیا جاندار کوچک سخت‌پوستی است که در آب‌های شور زندگی می‌کند و آرتمیا اورمیانا یکی از گونه‌های آن محسوب می‌شود که زیستگاه طبیعی آن در دریاچه ارومیه است.

وی در رابطه با شیوه‌های پرورش این گونه ماهی افزود: پرورش آرتمیا به صورت مصنوعی و در استخرهای خاکی و در مناطقی که آب شور وجود داشته باشد، امکان پذیر است و این ظرفیت در خوزستان به ویژه در شهرستان هندیجان شناسایی شده است.

شهنی عباس زاده با اشاره به موارد مصرف آرتمیا بیان کرد: آرتمیا محصول استراتژیک صنعت آبزی پروری است و لارو آبزیان در چند روز آغاز زندگی شأن می‌توانند از آرتمیا مصرف کنند و تکثیر و پرورش میگو، ماهیان دریایی، ماهیان خاویاری و ماهیان زینتی به این موجود ارزشمند بستگی دارد.

رئیس گروه پرورش ماهی در قفس شیلات خوزستان با بیان اینکه ارزش اقتصادی آرتمیا خیلی بالاست و یکی از اقتصادی‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در بخش پرورش آبزیان به شمار می‌رود، تصریح کرد: می‌توان با بهره‌مندی از اصول علمی و فنی علاوه بر تأمین احتیاجات داخلی، با صادرات مقادیر مازاد این محصول به صورت قابل توجهی برای کشور ارزآوری کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028184